80

2

15

Břežanská výheň.

Třetí závod seriálu CKKV hobby cup 2002- 8.ročník časovky dvojic Břežanská osma přichystal pro 80 cyklistů jízdu pořádnou výhní. V neděli 23.června před polednem jsme se po létech uzavírek a improvizací konečně vrátili na klasickou trasu a 73 km, pro ty letité 55 km se stalo skutečnou prověrkou odolnosti. Na startu stanulo i 7 borců, kteří den předtím absolvovali stejně žhavých 200 km cyklomaratonu Rampušáka. Znavení hrdinové onoho klání- vítěz M.Koš a druhý M.Studenovský se pak na osmě nevešli na "bednu"! O tom jak lítý boj to tentokrát byl svědčí minimální rozdíly na čele jednotlivých kategorií. U nejstarších a mixů rozhodly o vítězi 3 vteřiny, v kategorii výkonných dělilo Toma Vitáčka od třetího pohárového triumfu 15 vteřin, u veteránů druzí ztráceli 18 vteřin!

Vedro a nepříznivý vítr nedovolily zlepšení traťového rekordu, který drží dvojice Vitáček-Krob, dvojnásobní vítězové závodu. Ti letos po vyrovnaném souboji podlehli páru Dušan Stejskal - Martin Kuchař. Vítězové si vytvořili mírný náskok, po dvou kolech vedli o 14 vteřin, ve třetím byli Tom Vitáček s Pavlem Krobem o 19 vteřin rychlejší a posunuli se do čela s náskokem hubených 5 vteřin. O všem rozhodlo poslední kolo, kde dvojice Stejskal- Kuchař nadělila rekordmanům 20 vteřin a vše bylo jasné. Třetí, s téměř pětiminutovou ztrátou skončili K.Paták a J.Želina.

V kategorii veteránů opět triumfovala sehraná dvojice domácích, Hanzl-Chládek, kteří spolu zvítězili již popáté. Oba pak dokázali vyhrát ve všech svých šesti startech v tomto závodě! Druzí Pepa Vejvoda s V.Jagošem ještě po dvou kolech ztráceli pouhé 4 vteřiny, v posledním kole však manko narostlo na konečných 18 vteřin. Třetí Petr Švec s  M.Švagrem zaostali o více než 5 minut.

V poslední kategorii došlo k historické události, když poprvé nevyhrála dvojice ctihodných cyklistů! Vítězství vydřel smíšený pár Lukáš Masák- Katka Suchá, který si náskok vybudoval již v rychlém 1.kole a pak jej šťastně uhájil. Druzí Vašek Hrachovina a Jar.Jirásek byli z konečné ztráty 3sekund značně zdrcení... Třetí místo razantní jízdou, překvapivě, leč zaslouženě vybojovali mělničtí Ota Zábranský s Vláďou Hamerníkem (nejstarší pár závodu) s obligátní ztrátou pěti minut.

Vyhlásili jsme vítěze i nevypsaných kategorií- v rámci kat.I, nejlepší plašáky-čistokrevné hobíky. Byli to M.Holub s T.Jelínkem (do vyhlášení nevydrželi...). V rámci kat.III, nejlepší ženský pár,  R.Vojtěchovská a M.Obrusníková (polovina páru vydržela a převzala chutnou medovinu pro obě).

Dá se říci, že zvítězilo všech sedmatřicet dvojic, které závod dokončily. Velké uznání zasluhují i všichni pořadatelé, kteří v té výhni přes tři hodiny závod dirigovali k bezkonfliktnímu průběhu. Sám ředitel závodu Standa Pesler s manželkou od časného rána lopatou odstraňoval následky pátečních přívalových dešťů, aby silnice celé trasy byly bezpečně průjezdné. Rozzářený pak v chládku pod rozkvetlými lípami na zahrádce restaurace, při tradičním posezení s vyhlášením nejlepších, přijímal gratulace spokojených cyklistů, jak se mu letos závod vydařil. Pivo, které teklo proudem a rožněné klobásky sice nejsou tím pravým cyklistickým regenerantem, ale báječný potlach o naší cyklistice to zase protáhlo až do večera.

Ještě pár slov o poháru. V hlavní kategorii vedoucí Tom Vitáček mírně ztratil. M.Kuchař stáhnul jeho náskok na pouhých 6 bodů a bez šancí nejsou ani vzadu číhající M.Studenovský, K.Paták a Pepa Vejvoda. Ten tentokrát takticky zvolil staršího partnera a dostal se do početnějšího spojení kat. II a III, kde se dalo vydělat pár bodů navíc. Další pohárové závody jsou kopcovité a tam se Pepa cítí jako ryba ve vodě, takže boj o italský pobyt za poloviční cenu věnovaný p. Smetanou je stále otevřený.

V veteránech si J.Hanzl vybudoval asi dostatečný náskok, aby tuto pohárovou kategorii konečně vyhrál. Stejně je na tom tradiční vítěz ctihodných- V.Hrachovina. Jenže nepředbíhejme, pohár je teprve v polovině!

POZOR! Donuceni okolnostmi pořádáme další pohárový závod společně s KPO sice v původním termínu- v neděli 14.července v 10 hod., ale jede se časovka do kopce Černošice- Roblín! Tedy presentace je od 9 hodin v Černošicích, ne ve Všenorech!

Krásné léto a ať se vám daří.      Vlk Konůpka

Znovu připomínám nabídku nového sponzora poháru pana Smetany: Pro cyklisty i jejich přátele týdenní pobyt na jezeře Lago di Garda v Itálii za výrazně sníženou cenu, s kursem windsurfingu zdarma. Informace na tel.č. 0602 56 22 56.    www.hyperlink.cz/pujcovna.    Nevíte-li, kam letos v létě...